به گزارش روابط عمومی شرکت خدماتی شهرک صنعتی پایتخت، علی یزدانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با شرکت در نشست شورای روسای اتاق بازرگانی بر ضرورت همکاری سازمان صنایع کوچک با اتاق بازرگانی در جهت استفاده بهینه از ظرفیت بنگاه‌های کوچک و متوسط تاکید کرد.

یزدانی گفت: ۹ منطقه ویژه اقتصادی، ۹۶۰ شهرک و ناحیه مصوب در کشور وجود دارند که اراضی ۷۹۳  شهرک وناحیه صنعتی  در مرحله واگذاری به متقاضیان قراردارد.

یزدانی با تأکید بر تعامل با بنگاه‌های کوچک و متوسط و سازمان شرکت شهرک‌های صنعتی ایران‌ گفت: آنچه موجب شد در اتاق ایران حضور یابم تأکید بر استمرار همکاری‌های دو طرف و تلاش بیشتر در جهت تحقق شعار امسال یعنی اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال است.

یزدانی همچنین از ابلاغ چهار بسته حمایتی دولت در قالب ۴۰ برنامه خبر داد و گفت: این برنامه‌ها در حوزه‌های صادراتی، مالی و دانش‌بنیان به همه دستگاه‌های دولتی ابلاغ شده‌ است که ۱۹ برنامه به طور مستقیم مربوط به وزارت صنعت است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اخذ مشورت و نظرخواهی از بخش خصوصی برای تقویت محتوای این برنامه‌ها تأکید کرد.

یزدانی هدف از امضای تفاهم‌نامه با اتاق ایران را ارتقای همکاری‌های دو طرف در زمینه‌های صادرات، آموزش، تحقیق و نوسازی، توسعه خوشه‌ها، بروز نمودن آمار و عارضه‌یابی شرکت‌های کوچک و متوسط عنوان کرد. وی همچنین از ابلاغ این تفاهم‌نامه به همه استان‌ها در جهت همکاری‌های بیشتر خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: آمادگی داریم در همه زمینه‌ها از حضور اعضای اتاق در تصمیم‌گیری‌ها بهره برده و تصمیمات ما با مشورت و نظرخواهی از اتاق‌ها باشد.

یزدانی در ادامه درخصوص بازدید از زیرساخت های  شهرک صنعتی گفت: برای امسال ۵۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی در دستور کار بازدید قرار دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین با تأکید بر اینکه امسال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قیمت حق انتفاع زمین افزایش نخواهد داشت، گفت: در صورت مشارکت بخش خصوصی و حضور تشکل ها در سالی که توسط مقام معظم رهبری  به عنوان اقتصاد مقاومتی ؛ تولید ، اشتغال نامگذاری شده ، ایجاد ۲۵۰ هزار شغل در دستور کار قرار گرفته است.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران نیز در این مراسم گفت:‌ در مواردی که همکاری خوبی از بخش دولتی شاهد هستیم، باید از آن تقدیر کنیم. سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به عنوان بخشی از دولت همکاری بسیار خوبی با بخش خصوصی دارد که جای تقدیر دارد.

پیوند های مهم

جهت سفارش تبلیغات با ما تماس بگیرید

Style Switcher

12 Predefined Color Skins Top Bar Color Layout Style Patterns for Boxed Version