به گزارش زوابط عمومی شرکت خدماتی شهرک صنعتی پایتخت به نقل از شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران، محمد امامی امین در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اسلامشهر با بیان مطلب فوق اظهار داشت: برخی مقررات زائد و بروکراسی اداری از جمله موانع و مشکلات بخش تولید بشمار می روند که باید برطرف شوند.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تهران افزود: اسلامشهر یک شهرستان بسیار فعال در حوزه صنعت و واحدهای صنفی است و کارخانه‌های متعددی در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند و بخش مهمی از تولیدات استان در این شهرستان انجام می‌شود.
وی با اشاره به لزوم اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون کارگفت: در حوزه اقتصادی مردم به ما اعتماد کرده و معیشت خود را به ما سپرده‌اند پس باید قوانین به نفع تولید اصلاح شود.

امامی امین تصریح کرد: این قانون به شدت ضد تولید و به نوعی انتقام گیرنده تولید و تولید کننده است چرا که تولید کننده باید مواد اولیه را تهیه کند و برای تهیه این مواد باید مالیات بر ارزش افزوده بپردازد و برای خرید قطعه و لوازم باید ۹ درصدها را پرداخت کند و تمام این موارد تجمیع می‌شود و بر قیمت کالا تأثیر می‌گذارد و این قانون ناخواسته لطمه‌ای سنگین به بخش تولید کشور زده است.

وی با بیان اینکه در همه کشورهای دیگر قانون مالیات برای مصرف کننده است نه تولید کننده گفت: طبق این قانون هر کس مصرف بیشتری داشته باشد بیشتر مالیات پرداخت می‌کند و در این راستا بخش تولید متضرر و متحمل همه هزینه‌ها نمی‌شود و درآمد حاصل از دریافت این مالیات‌ها صرف عمران و آبادانی می‌شود اما در کشور ما این موضوع کاملاً معکوس است و همه هزینه‌ها بر تولید کننده تحمیل می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تهران افزود: از نمایندگان مجلس می‌خواهیم قانون مالیات بر ارزش افزوده که بر ضد تولید است و همچنین قانون کار را اصلاح کنند، در تمام دنیا به تولید کمک می‌کنند تا بارش سبک شود و یارانه به تولید تعلق می‌گیرد اما قوانین کار در کشور ما به شدت بر ضد تولید است.

امامی‌امین در پایان خاطرنشان کرد: زمانی می‌توانیم در حوزه دیپلماسی حرفی برای گفتن داشته باشیم که روی پای خود بایستیم و استقلال اقتصادی به دست آوریم در غیر این صورت نمی‌توانیم در مقابل زورگویی زورگویان بایستیم و مقاومت کنیم.

ضرورت زمینه‌سازی برای صادرات
مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر در ادامه جلسه گفت: با توجه به ظرفیت و توان بالای تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان باید زمینه لازم جهت صادرات برخی کالاهای تولیدی شهرستان را در سال ۹۸ فراهم کنیم.

وی اظهار داشت: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی در سال ۹۷ به صورت کارگاهی و با حضور متصدیان واحدهای تولیدی اعم از کارگاه، کارخانه، دامداری، دامپروری و یا کشتارگاههایی که مشکلاتی با دستگاههای مختلف اداری و خدماتی داشتند برگزار و در همان جلسه تصمیمات لازم جهت رفع مشکلات مطرح شده اتخاذ می شد.

فرماندار اسلامشهر تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی بخش تولید علاوه بر مالیات بر ارزش افزوده، تسهیلات و سرمایه در گردش است و در این راستا باید تمهیداتی اندیشیده شود.

مرسلپور با بیان اینکه شعب بانکهای مختلف بر اساس مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی تسهیلات لازم را در اختیار تولیدکنندگان قرار دادند، افزود: با این حال پرونده واحدهایی که جهت دریافت وام به دفاتر مرکزی بانکها در تهران ارجاع می شود، عمدتاً با مشکل مواجه می شوند.

وی در ادامه گفت: برخی از کارخانه‌های اسلامشهر اگر در حال حاضر از حمایت فرمانداری، اداره صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی برخوردار نباشند سرپا نمی‌مانند لذا باید وضعیت آنها در مورد سرمایه در گردش مشخص شود.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه فرمانداری اسلامشهر در سال ۹۸ به دنبال این است تا سه برنامه را با توجه به شرایط موجود دنبال کند، افزود: مورد نخست نگهداشت وضع فعلی شهرستان در حوزه صنعت و تولید است که رضایت بخش است. برنامه بعدی ترغیب به سرمایه گذاری است که چند پروژه در احمد آباد مستوفی و چهاردانگه و بخش مرکزی آغاز شده است و مورد سوم نیز فراهم ساختن زمینه لازم برای صادرات برخی کالاهای تولیدی در شهرستان است.

مرسلپوراظهار داشت: خواهش ما این است که یکبار با رعایت کلیه مقررات قانونی در مورد محصولات صادراتی اسلامشهر به این شهرستان اعتماد شود چرا که این شهرستان از ظرفیت‌های مناسبی در این حوزه بهره مند است.

وی در پایان گفت: همایش بزرگ «نیروی انسانی محور رونق تولید» بزودی در شهرستان برگزار می شود.

پیوند های مهم

جهت سفارش تبلیغات با ما تماس بگیرید

Style Switcher

12 Predefined Color Skins Top Bar Color Layout Style Patterns for Boxed Version