به گزارش روابط عمومی شرکت خدماتی شهرک صنعتی پایتخت به نقل از اقتصاد ایران، نشست هم اندیشی انتخابات اتاق بازرگانی تهران با حضور جناب کاتب نماینده مجلس شورای اسلامی، دکتر حق شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران، دکتر پور قاضی رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران، خانم دکتر سلطانی مشاور وزیر صمت و برخی مدیران شهرک های صنعتی تهران، شب گذشته در هتل لاله تهران برگزار شد.

بنابر این گزارش، در نشست ائتلاف اعتلای اقتصاد ایران بیانیه ای به شرح ذیل صادر شد:

اقتصاد ایران در شرایط کنونی بیش از پیش به حضور فعال و پر شور بخش خصوصی و مولد کشور نیاز دارد، تجار و بازرگانان، صنایع کوچک و متوسط، اصناف، جامعه مهندسین، بانوان و جوانان کار آفرین و دیگر فعالان اقتصادی موتور محرک اقتصاد کشور در سال‌های سخت پیش رو خواهند بود.

ما برآنیم تا پژواک صدای آنان و حامی منافع اعضای اتاق در عرصه اقتصاد کشور باشیم.

ائتلاف اعتلای اقتصاد ایران با تکیه بر سال‌ها فعالیت اقتصادی مستقل اعضا صرفا در بخش خصوصی کشور، به درستی از مضرات تصمیم گیری‌های غیر کارشناسی و غیر شفاف در پشت درب‌های بسته برای کشور اگاه است و لذا اعضای آن در خصوص ایجاد اتاقی شیشه‌ای که در آن کلیه تصمیمات و رایزنی‌ها با بخش دولتی شفاف، به لحظه و بدون رانت در اختیار همه فعالان اقتصادی و اعضای اتاق قرار گیرد هم پیمان شده اند.

ما متعهد به پیگیری و رفع موانع کسب و کار همه اعضا اتاق در مواجهه با دوایر دولتی و یا قوانین و مقررات متضاد و متناقض با استفاده از ظرفیت‌های قانونی در اختیار خواهیم بود و در این راستا دبیر خانه‌ای پیگیر و پاسخگو برای رفع نیاز فعالین اقتصادی دایر خواهیم نمود.

ما متعهد به توانمند سازی و به روز رسانی همه اعضای اتاق در مواجهه با شرایط تحریم و نحوه برون رفت از آن خواهیم بود تا ضمن گردش آزاد اطلاعات، از دستاوردها و توافقات اتاق با اجزای مختلف دولت و همچنین طرف‌های خارجی، آخرین راهکارهای موجود، توافقات هیات‌های اعزامی به خارج و دستاوردهای آن را در قالب بسته‌هایی به هنگام و کاربردی با همه اعضای اتاق به اشتراک بگذاریم.

معتقدیم میتوان با ظرفیت‌های قانونی اتاق بازرگانی نسبت به تغییر قوانین تبعیض آمیز و اصلاح نگاه یکسویه دولت به نفع خود در قراردادهای دولتی با بخش خصوصی اقدام نمود.

ائتلاف اعتلای اقتصاد ایران، امید دارد با پشتوانه اعتماد فعالین اقتصادی، بتواند منعکس کننده تجارب و دیدگاه‌های کارشناسی بخش خصوصی و اثر گذاری در اصلاح و تدوین قوانین بوده و با گام برداشتن در راستای عادلانه کردن فرصت‌های کسب و کار برای فعالین اقتصادی کوچک و متوسط، آغازگر فصل نوین تعامل در چرخه اقتصاد کشور باشد.

 

پیوند های مهم

جهت سفارش تبلیغات با ما تماس بگیرید

Style Switcher

12 Predefined Color Skins Top Bar Color Layout Style Patterns for Boxed Version