به گزارش روابط عمومی شرکت خدماتی شهرک صنعتی پایتخت،امیدعلی پارسا در نشست تخصصی کالبدشکافی آمارهای اشتغال و بیکاری با اشاره به ضرورت تعمیق اعتماد نسبت به نظام آماری اظهار داشت: مقایسه آمار متوسطه ۹ ماهه امسال با سال گذشته حمایت از افزایش نرخ مشارکت به میزان یک درصد و کاهش نرخ بیکاری به میزان ۰.۳ درصد دارد.

وی افزود:‌ ۸۳۶ هزار نفر به طور خالص به جمعیت فعال بازار کار کشور اضافه شده‌اند. مجموعه بیکاران مطلق کشور اکنون ۳ میلیون و ۲۲۶ هزار نفر هستند.

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه شاغلان در بخش کشاورزی ۹۲ هزار نفر و صنعت ساخت ۲۳۵ هزار نفر هستند، تصریح کرد: در بخش ساختمان ۶۳ هزار نفر و خدمات ۴۲۸ هزار نفر افزایش یافته‌اند.

وی افزود: مقایسه این عدد با سال گذشته و حتی قبل از انقلاب نشان می‌دهد که روند اشتغال در ۹ ماه امسال وضعیت بهتری نسبت به سال قبل داشته، اما با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

به گفته رئیس مرکز آمار ایران، سالانه شاغلان ۲ درصد افزایش دارند که این روند تا سال ۷۵ ادامه داشته است اما تا سال ۹۵ این رشد ۲.۵ درصد بوده و در سال ۹۵ رشد تعداد شاغلان ۲.۸ درصد بوده است.

پارسا یادآور شد: مقایسه ۹ ماهه سال جاری با سال قبل حکایت از افزایش ۲.۶ درصدی تعداد شاغلان دارد، اگرچه نیاز کشور سالانه ۴ درصد افزایش تعداد شاغلان است.

وی ادامه داد: در ۹ ماهه از ۸۳۶ هزار نفر افراد فعال ۸۱۹ نفر شاغل شده‌اند.

پیوند های مهم

جهت سفارش تبلیغات با ما تماس بگیرید

Style Switcher

12 Predefined Color Skins Top Bar Color Layout Style Patterns for Boxed Version