به گزارش روابط عمومی شرکت خدماتی شهرک صنعتی پایتخت، کنفرانس «حمایت پیشگیرانه قضایی از اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال » روز یکشنبه هشتم مردادماه با حضور دکتر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در شهرک صنعتی پایتخت به میزبانی شرکت شیرین نوین برگزار شد.

در این نشست نمایندگان بخش تولید در شهرک های صنعتی پایتخت، ایوانکی، جنت آباد دغدغه های خود را از نزدیک با دکتر محمد باقر الفت در میان گذاشتند.

رئیس هیئت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی پایتخت گفت: قوه قضاییه باید منافع سرمایه گذار را تامین کند و در چند سال گذشته هماهنگی خوبی بین سران نظام برای اجرای اقتصاد مقاومتی ایجاد شده است و بعد از برجام اتفاق خوبی در کشور افتاد و صاحبان واحد صنعتی قدردان دولت یازدهم‌هستند.

امیرحسین شقاقی ادامه داد: باید علاوه بر رفع مشکلات واحدهای غیرفعال، واحدهایی که رونق دارند را نیز حمایت کرد و قوه قضاییه براساس منافع کشور می تواند بخش قابل توجهی از مشکلات واحدهای صنعتی را برطرف کند.

وی عنوان کرد: در صنعت ایران به واحدهای تولیدی غیرفعال توجه بیشتری وجود دارد اما به عملکرد و رشد اقتصادی بعضی از واحدها که در دوران تحریم جهادی تلاش کردند توجه نمی شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی پایتخت ادامه داد: قوه قضاییه اقدامات خوبی برای تسهیل در روند مسائل قضایی و اداری واحدهای تولیدی در بحث مالیاتی و بیمه ای در چند سال گذشته اجرایی کرده است.

وی عنوان داشت: در پیشگیری نباید نگاه قهری وجود داشته باشد و باید با واحدهایی که مشکل دارند برای بازگشت به رونق تولید در روند اجرایی و اداری مناسب برخورد شود و باید ساز و کاری مشخص شود که بین سرمایه‌ گذاری که اقساط پرداخت نمی‌ کند و فردی که از نظر اداری و پرداخت مالیات رتبه بهترین دارد تفاوت باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در این نشست گفت: باید از تحریم های گذشته درس گرفت و اقتصاد داخلی را قوی کرد و این رویکرد یک تفکر بازدارنده منسجم برای به چالش کشیدن تحریم های کشور است.

وی افزود: کشور باید مقتدرانه و با توجه به منویات رهبر انقلاب برای روند افزایش فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی اقدام نماید زیرا اگر در برابر تحریم های دشمنان نظام خود را قوی نکنیم در بخش های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ضربه می خوریم و باید با رویکردی حکیمانه نگذاریم که دشمنان با منش تحریمی با ایران روبرو شوند و قبل از وقوع تحریم ها باید از بروز این رفتارهای خباثت آلود جلوگیری کرد.

الفت با تاکید بر اینکه قوه قضاییه برای رفع مشکلات اقتصادی کشور با دولت همگام است، گفت: علاوه بر اینکه سران قوه قضاییه برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و همکاری با دولت اتفاق نظر دارند، در دادگستری های سراسر کشور نیز این رویه وجود دارد.

وی صدور احکام بازدارنده و جلوگیری از تعدد جرم از اهداف اساسی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه دانست و عنوان کرد:از همان ابتدا نباید این مشکلات صنعتی و کاغذبازی های اداری به وجود می آمد که اکنون به دنبال علاج بگردیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه  هدف این همایش را جلوگیری از افزایش مشکلات واحدهای صنعتی دانست و اضافه کرد: ایران اسلامی همواره با تکیه بر وحدت برای رفع مشکلات اقتصادی تلاش کرده است و قوه قضاییه در کنار دولت و فعالان اقتصادی برای رفع مشکلات کشور ایستاده است.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست توسط مسئولان حاضر، از چندین واحد صنعتی بازدید بعمل آمد.

پیوند های مهم

جهت سفارش تبلیغات با ما تماس بگیرید

Style Switcher

12 Predefined Color Skins Top Bar Color Layout Style Patterns for Boxed Version